SZKOŁA TAŃCA QUATRO

kropka
TAŃCE
Szkoła tańca Nauka tańca z nami jest prosta
Taniec jest najbardziej rozpowszechnioną formą spędzania wolnego czasu, będąc zarazem dostępną rozrywką dla każdego, gdyż jak twierdził prekursor polskiego tańca towarzyskiego Marian Wieczysty (1902-1986) - "Tańczyć może każdy".

Taniec towarzyski kształtował się w ciągu wielu okresów historycznych jako element kultury i panujących obyczajów w różnych krajach. Posiada on swoje określone formy i treści, które zmieniają się w zależności od rozwoju i postępu cywilizacji, od aktualnych trendów w muzyce oraz od zapotrzebowań estetycznych. Przez pojęcie tańców towarzyskich najogólniej rozumie się tańce mające na celu towarzyską zabawę. Rozwijają się one w różnych krajach i rozszerzają na inne państwa w zależności od panującej mody. Oprócz tańców ogólnie dostępnych - użytkowych - a tańczonych sezonowo na zabawach czy dyskotekach, taniec towarzyski istnieje również w formie sztuki tanecznej - turniejowej - w której reprezentowany jest zgodnie z ustalonym Światowym Programem Tańca.

Wysoki poziom techniki tanecznej sprawił, że taniec towarzyski został potraktowany jako dyscyplina sportowa, w której możliwa jest rywalizacja par turniejowych.

Początków form towarzyskich tańca doszukać się można w średniowieczu, kiedy to pieśń i taniec były bardzo popularną rozrywką, służącą jako odpoczynek po ciężkiej pracy.
webdesign jakubiak Copyright © 2006-2017 ST QUATRO   Wszystkie prawa zastrzeżone
REKLAMA:  malowanie dachówWyniki Kierowca Osobisty Torebki Systemy Do Drzwi Automatycznych Ogłoszenia Nieruchomości
dj wesele kraków  kwatery kołobrzeg  rezerwacje  pamiątki  wirtualne wycieczki