SZKOŁA TAŃCA QUATRO

kropka
TAŃCE STANDARDOWE
Szkoła tańca Nauka tańca z nami jest prosta
Walc Angielski:
Takt: 3
Tempo: 30-31 taktów na minutę
Poprzednikami walca angielskiego (nazywanego w niektórych krajach walcem powolnym, a w Wielkiej Brytanii krótko waltz) były: walc wiedeński, znany w Europie już w XVIII wieku i powstały na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych boston. Walc wiedeński jest tańcem szybkim i wirowym, w bostonie partnerzy w ustawieniu prawym bokiem do siebie, w powolny sposób poruszali się po liniach ukośnych.
Rozwój walca angielskiego można przypisać niechęci Anglików do szybkich tańców. Ich walc ma charakter romantyczny, tańczony jest posuwistym, spokojnym krokiem i nie ma w nim szybkiego wirowania. Podstawowymi figurami w walcu angielskim są: obrót w prawo (right turn), obrót w lewo (left turn), kroki zmienne (change steps) oraz figura ćwierćobrotowa (quarter turns). W klasycznym tańczeniu obroty wykonywane są na przemian z krokiem zmiennym. Istnieje nawet pewna zasada, że po obrocie w jedną stronę przetańczonym w dwóch taktach, przechodzi się do dwutaktowego obrotu w przeciwną stronę przez zastosowanie jednotaktowego kroku zmiennego. Kroki w przód wykonuje się od pięty, a w tył od palców. W ogólnym zarysie najkrócej można powiedzieć, że podczas walca angielskiego w każdym takcie wykonuje się trzy kroki, podczas których następuje stopniowe unoszenie ciała. Na "raz" stawiamy krok nisko, na "dwa" wychodzimy wyżej, a na "trzy" łączymy nogi wysoko, na palcach. Między krokiem trzecim a pierwszym następnego taktu opada się łagodnie na piętę nogi, która wykonała krok na "trzy". Podczas wykonywania kroku pierwszego prawą nogą, następuje nachylenie tułowia nieco w lewo, a na drugi i trzeci krok w prawo. Przy kroku rozpoczynającym się z lewej nogi odwrotne są ruchy ciała i nachylenia w obrotach. Rytm kroków jest równy i każdy ma taką samą wartość rytmiczną.
Walca angielskiego tańczy się parami w trzymaniu podstawowym, w którym partner obejmuje partnerkę prawym ramieniem, umieszczając prawą dłoń pod jej lewą łopatką, a partnerka opiera lewą dłoń na ramieniu partnera. Drugie ręce (partner lewą, a partnerka prawą) mają połączone i wzniesione w bok na wysokość głowy partnerki.
Walc angielski jest tańcem ruchowo-przestrzennym. Tańczony jest w ścisłym objęciu, co umożliwia partnerowi prowadzenie partnerki ciałem. Tancerze wykonują kroki po liniach ukośnych do linii tańca, tułów mają odchylony w tył, a głowy skręcone nieco w lewo, patrząc w przód, przed siebie przez lewy bark drugiej osoby.
webdesign jakubiak Copyright © 2006-2017 ST QUATRO   Wszystkie prawa zastrzeżone
REKLAMA:  malowanie dachówBwin Ubezpieczenia Wakacyjne Warszawa Mapa Van Insurance Komornik
dj wesele kraków  kwatery kołobrzeg  rezerwacje  pamiątki  wirtualne wycieczki